Ataşehir RehberiBELEDİYE BAŞKANI

Onursal Adıgüzel, 1985 yılında mali müşavir baba ve öğretmen bir annenin çocuğu olarak dünyaya geldi.


Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı. Mezuniyetinin ardından İstanbul’da çeşitli özel sektör firmalarında Endüstri Mühendisi ve yönetici olarak çalıştı. 2009 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisansa başladı.


Siyasi hayatına 2008 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Ataşehir Gençlik Kolları’nda başladı. 2010 yılında Ataşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Kurucu Başkanı seçildi. 2010 ve 2023 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi’nin çeşitli kademelerinde önemli roller üstlendi. Gençlik Kolları Merkez Yönetim Kurulu, Parti Meclisi ve Merkez Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.


2015 yılında gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi ön seçimlerinde İstanbul 1. Bölgeden milletvekili adaylığına seçildi. 2015 seçimlerinde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin en genç milletvekili olarak 30 yaşında Parlamento’ya girdi.
2019 İstanbul seçimlerinde yapmış olduğu başarılı çalışmalar nedeniyle, 2020 yılında JCI Türkiye tarafından Türkiye’nin en başarılı 10 gencinden biri seçildi.


2014 yılında Sosyolog Elif Duygu Adıgüzel ile evlendi. Çiftin, 2017 yılında Algı ismini verdikleri kız çocukları dünyaya geldi.


Toplum içinde aktif bir rol üstlenen ve iyi derecede İngilizce bilen Onursal Adıgüzel, Ataşehir Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), TMMOB Makine Mühendisleri Odası ve Fenerbahçe Spor Kulübü gibi çeşitli kuruluşlara üyedir.
Teknolojik ve yenilikçi projelere olan ilgisiyle bilinen Onursal Adıgüzel, siyasetten arta kalan zamanlarında gençlik tutkusu olan basketbola zaman ayırmayı da ihmal etmemektedir.


Saygıdeğer Ataşehirliler,

Ataşehir Belediye Başkanı olmanın gururunu ve heyecanını yaşıyorum. Bana inanan, güvenen, bu göreve layık gören ya da farklı tercihte bulunan herkesi en iyi dileklerimle selamlıyorum. 31 Mart’ta sandık başına giderek oy kullanan tüm seçmenlerimize de demokrasiye verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Öncelikle belirtmek isterim ki önümüzdeki beş yıllık süreçte yenilikçi, kararlı, şeffaf, hoşgörülü ve insan odaklı yönetim anlayışımızla Ataşehir’imizin değerine değer katacak projelerimizi bir bir hayata geçireceğiz. Komşularımızın ihtiyaçları doğrultusunda hizmet yelpazemizi geliştirip, çeşitlendireceğiz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Cumhuriyet’e ve demokrasiye sahip çıkarak; insana, bilime, kültür-sanata, teknolojiye, eğitime, çevreye öncelik veren faaliyetler gerçekleştireceğiz. Ataşehir’i daha modern, daha yaşanabilir ve herkes için eşit imkanlar sunan bir ilçe yapmak için gece gündüz çalışacağız. Hep birlikte pek çok başarıya imza atacağız. Hizmet ve faaliyetlerimizi yürütürken katkılarını bizlerden eksik etmeyecek olan çalışma arkadaşlarıma, değerli meclis üyelerime, kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarımıza ve Ataşehirli komşularıma teşekkürlerimi sunuyorum. 

Onursal ADIGÜZEL
Ataşehir Belediye Başkanı